رفتن به بالا
تلفن :00 09352383813

جاویدان بهادر#بهادر_جاویدان از خودش می گوید:

#بهادر_جاویدان هستم در سال ۱۳۵۲ در یکی از محله های قدیمی شهر کرمانشاه ،حدفاصل حمام و مسجد حاج شهباز خان به دنیا آمده ام.
از کودکی تحت تاثیر پدرم به موسیقی علاقه مندشدم.
پدرم بسیار خوب آواز می خواند و به گوشه های موسیقی ردیفی و آواهای کوردی کرمانشاهی مسلط بود.
دوستی نزدیک پدرم با چهره های برجسته موسیقی کرمانشاه همچون استاد #حشمت_اله_مسنن استاد اسماعیل خان #مسقطی جناب آقای #حسن_شیری
جناب #ابراهیم_احمدی و شاعر توانمند شهرمان یدالله #لرنژاد،سبب شد تا هرچه بیشتر به فن شریف موسیقی علاقه مند شوم.
وقوع جنگ تحمیلی و شرایط بد کرمانشاه در آن روزگار مانع از این شد تا بتوانم در این ایام نزد اساتید این هنرارجمند به فراگیری ساز بپردازم ولی از همان روزگار کودکی و نوجوانی گوشه های موسیقی ردیفی ایران راباآموزش آوازخوانی از پدرم آموختم و با هدایت ایشان همین گوشه ها را با یک نی لبک فلزی خودساخته هم می نواختم.
آرزوی من برای فراگیری سه تار ،سرانجام در سال ۱۳۶۸ محقق شد و در این سال افتخار پیداکردم که محضر جناب استاد #سیاوش_نورپور را درک کنم. با تمرین و تلاش بسیار موفق شدم در گروه سه تار نوازان مشتاق تا زمان مرگ زودهنگام زنده یاد #حشمت_لرنژاد درسال۱۳۷۴،به اجرای برنامه های متعددی بپردازم .
علاوه بر کنسرت های موفقیت آمیز آلبوم ده نگ دل با صدای آن مرحوم و همچنین جناب استاد #حسین_البرزی ،یادگار آن دوران است
آشنایی با استاد معظم ،زنده نام #مجتبی_میرزاده که ناظر ضبط این آلبوم بودند از افتخارات زندگی هنری بنده می باشد.
در سال ۱۳۷۳ محضر پربرکت استاد #محمد_رضا_لطفی را برای مدت کوتاهی درک کردم ولی با توجه به اقامت ایشان در خارج از ایران،با هدایت آن استاد مکرم،باهدف فراگیری ردیف آقا میرزا عبدالله، افتخار شاگردی استاد #داریوش_طلایی و زنده یاد #علی_بیانی ونیز استاد #مجید_کیانی را یافتم.
در همین زمان،به منظور درک صحیح و عمیق از هنر تک نوازی، هرازگاهی به جلسه درس استادان #جلال_ذوالفنون عطا الله #جنگوک و نیز #داوود_آزاد می شتافتم.
با توجه به حضور دوساله ام در استان ایلام،گروه موسیقی این استان را با سرپرستی خودم راهی دوازدهمین جشنواره موسیقی فجر کردم و برخی از آهنگ های اصیل موسیقی کوردی را در آن جشنواره عرضه نمودم. برای مدتی با توجه به مشغولیات تحصیلی، فعالیت های موسیقی ام کم رنگ شدو در این مدت تنها به امر تدریس می پرداختم. طی چند سال گذشته و پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی درمقطع دکتری، ضمن تمرکزبرفراگیری خودآموز سازهای کمانچه وتار،با همکاری و همراهی جمعی از هنرمندان و دوستان خوب کرمانشاهی، گروه موسیقی دل شدگان را تشکیل داده و طی سالیان اخیر،باهم فکری این دوستان فعالیتهایی رابه انجام رساندیم.
از جمله این فعالیت ها تنظیم وضبط آلبوم موسیقی عشق پاک با خوانندگی بانوی هنرمند، سرکارخانم #پروین_نمازی می باشد.
همچنین یکی از برنامه های دیگر این گروه بازسازی حسی برخی از آهنگ های قدیمی کرمانشاهی با صدای هنرمند توانمند ،حسام الدین #لرنژاد است که با توجه به به مشکلات ناشی از از همه گیری بیماری کرونا ،فعلاً تنها یک قطعه از این مجموعه به اتمام رسیده است.
در سالهای گذشته در کنار تدریس تاروسه تاربه طالبان هنر ،فعالیت های اجرایی گروهی،نوشتن نقدهایی درباب موسیقی و ادبیات ،به امرپژوهش نیز پرداخته و در همین راستا مقاله تاملی بر موسیقی کرمانشاه را در همایش ملی کرمانشاه گاهواره تمدن،عرضه کردم که به عنوان مقاله برگزیده این همایش، مورد تقدیر قرار گرفت.

بر گرفته از کانال #جان_عشاق
@Jane_oshaagh ‌